כפתור סגירה

כתבה בנושא אז למה לי חברות השמה עכשיו?

האפשרויות לחיפוש עבודה כיום הן רבות ומגוונות. הרשתות החברתיות ומבצעי ה"חבר מביא חבר" מאפשרים למחפשי העבודה להיחשף למשרות חדשות בלא הרף. ואולם, דווקא כשהעולם חשוף והמדיה טסה במהירויות בלתי נתפסות, גובר הצורך בחברות השמה

חברות השמה עומדות בקשר עם חברות מגייסות רבות, ומחזיקות במאגר של משרות רבות – שרבות מהן אינן מתפרסמות בשום ערוץ אחר. יתרה מזו: הודות לניסיון המצטבר בהן, אנשי חברות השמה מסוגלים לראות את התמונה השלמה, ולהציג בפני המועמד מגוון רחב של משרות המתאימות לו מבחינה מקצועית ואישית.

מהו יתרונן של חברות השמה?

חברות השמה משמשות את המועמד כמעין "סוכן שחקנים". הן אחראיות להציג אותו, באופן הנכון, בפני מגוון רחב של לקוחות. הודות להיכרותן את החברות ואת המשרות, חברות השמה מסוגלות לנהל את התהליך ולהפוך את המועמד לשחקן מרכזי בתהליך, במקום לעוד מועמד מן המניין.
למועמד עצמו אין ערוץ ישיר לחברה המגייסת. לפיכך, כאשר הוא פונה לחברה באופן עצמאי, הרי שלאחר הריאיון הוא שרוי בעלטה לגבי המשך תהליך המיון בחברה. לעומת זאת, כאשר חברת השמה מנהלת את התהליך, היא מעדכנת את המועמד בהתפתחויות באופן רצוף.

חברות השמה שומרות על דיסקרטיות

הן חיפוש עבודה והן פרסום משרות עשויים להיות כרוכים באילוצים של חשאיות. למועמד המעוניין לחפש מקום עבודה אחר מבלי לסכן את מקום העבודה שלו, חברת השמה היא פתרון מושלם – כאשר יועץ ההשמה בוחן את המשרות המתאימות ושולח וחושף את פרטי המועמד בכפוף לאישורו בלבד. כך ניתן לחפש עבודה מבלי להפיץ קורות חיים לכל עבר ולהסתכן בחשיפה מיותרת.
חברת השמה מהווה מקור בלעדי של משרות גם כאשר חברות מחפשות בדיסקרטיות מחליף לעובד שאין רוצים להפיץ את דבר עזיבתו, מאיישות תפקיד אסטרטגי שאין רוצים שהמתחרים ידעו עליו, וכיוצא באלה. משרות אלו יופנו לטיפולן של חברות השמה בלבד.

חברת השמה מלווה אותך אישית

מה יותר נוח מליווי אישי של יועץ, המנחה את המועמד בדרכו צעד אחר צעד?

הסתייעות בחברות השמה הופכת את חיפוש העבודה לאישי ונעים יותר.
חיפוש עבודה עשוי להיות תהליך מורכב, מלחיץ, ארוך ומבלבל, ולכלול שלבים רבים של ראיונות, מבחנים ומשא ומתן, עד לחתימה המיוחלת על הסכם עבודה. הודות לניסיונם העשיר, יועצי החברה מסוגלים למצוא עבור המועמד את המשרה המתאימה לו ביותר. יתרה מזו, במצב שבו מועמד מקבל כמה הצעות עבודה שונות, חברת השמה יכולה לספק לו מידע חשוב על כל אחת מהחברות המגייסות, וכך לסייע למועמד לבחור בצורה הטובה ביותר בין האפשרויות העומדות בפניו.
מועמד המסתייע בחברת השמה אינו נמצא, אפוא, לבד במערכה: הוא נהנה מליווי צמוד בכל שלב בתהליך.

בראייה קדימה: תכנון קריירה

חשוב למצוא את המשרה המתאימה היום, אך חשוב לא פחות לדעת לאן המשרה עשויה להוביל בעתיד. האם בחירה במשרה מסוימת עשויה להוביל את המועמד להתקדמות ולהתפתחות, או שמא בעוד שנים אחדות ימצא את עצמו העובד בדיוק באותו המקום?
יועצי ההשמה מכירים מקרוב את עולם משאבי האנוש ואת ערוצי הקידום וההתפתחות הקיימים בו. הם יכולים להמליץ על כיווני קריירה ועל משרות שיש בהן עתיד, ולהזהיר מפני מבואות סתומים – משרות שקשה להתקדם מהן הלאה.

 

לסיכום, הסתייעות בחברת השמה מאפשרת למחפש העבודה חשיפה למשרות רבות וייחודיות, שירותי ייצוג אישי בפני החברות המגייסות, חיפוש עבודה באופן דיסקרטי, ליווי אישי המסייע לשמור על רוגע וקור רוח לאורך תהליך החיפוש, וייעוץ קריירה השומר שהיא תמשיך לצמוח ישר ולמעלה.

הרשמה למגזין

להישאר מעודכנים תמיד בכל החדשות והטיפים הכי חשובים בעולם התעסוקה

שדה חובה*

אולי יעניין אותך גם...

מדריך לינקדאין למשתמש המתחיל – שני בסדרה

מדריך לינקדאין למשתמש המתחיל

שילוב סטודנטים בהייטק

סטודנטים? כך תשתלבו בעולם ההייטק

לא קל להיות סטודנטים ובמקביל לעבוד, אבל עבור אלה שלומדים מקצועות טכנולוגיים, זו ההזדמנות לפתח קריירה בהייטק, ולהרוויח שכר נאה

חמשיה צעדים לקריירה משגשגת

חולמים על קריירה משגשגת? חמישה צעדים בדרך לשנה טובה יותר

רוצים להצליח בהייטק: השנה תשקיעו במיתוג! כך תהפכו את השנה הקרובה לשחר של יום חדש, בחמישה צעדים (לא פשוטים ולא קלים, אבל בחיים צריך להתאמץ לפעמים).

המיתוסים על חיפוש עבודה בקיץ

מחכים לאחרי החגים? הגיע הזמן לנפץ את המיתוסים על חיפוש עבודה בקיץ

למרות הסברה הרווחת, השוק לא נכנס לקיפאון בחודשים החמים ביותר בשנה, החברות ממשיכות לגייס עובדים – וגם מחפשי העבודה לא נחים

יש 1,000 סיבות טובות לעזור לחברים!