ניהול משאבי אנוש

חטיבת המחקר של אתוסיה, חברת השמה בהייטק ובביוטק, שופכת אור על סוגיות מורכבות בעולם משאבי אנוש, גיוס, הדרכה, פיתוח וניהול עובדים ופיתוח וניהול קריירה בתעשיות ההייטק והביוטק בישראל.

כך תגייסו עובדים ב-2020: הדור הבא של עולם ההשמה

כבר יותר משלוש שנים שרן, מפתח פרונט-אנד במקצועו, עובד באותה החברה. טוב לו שם והוא מרוצה מאוד מהתנאים. ובכל זאת, לפי הטלפון ותיבת המייל שלו לעתים נראה שהוא מחפש עבודה בקדחתנות.

עולם הגיוס וההשמה - עובדות מפתיעות ל-2015

לפי מחקר שפורסם באתר Capterra, עולם הגיוס וההשמה משתנה ללא היכר בשנים האחרונות. לא מעט מחקרים ומאמרים נכתבו בנושא. השינוי הגדול נובע, כמו בתחומים רבים, מהשפעתה העצומה של רשת האינטרנט על חיינו, ואם נמקד זאת מעט יותר: מעלייתן של הרשתות החברתיות.

חוסן היהלום - המפתח לקהילה ולארגון חזקים במצבי משבר, חירום ואסון

  מאת: ד"ר אורי בן-נשר יעוץ ארגוני, פיתוח משאבי אנוש, מחשבים והערכות לשעת חירום החיים, כידוע, הם לא פיקניק.

כוח לעובדים

את שיחתנו עם אבינועם נובוגרוצקי, מנכ"ל חברת קלריזן, קיימנו על רקע הנוף הפסטורלי של הוד השרון.  המשרד הראשי של החברה ממוקם באזור התעשייה החדש של העיר.

לינקדאין ככלי לניהול זהות ברשת

ניהול זהות באמצעות הלינקדאין בעולם בו כל חיינו מתנהלים או משתקפים באינטרנט אנו נדרשים לשמור על זהותנו והמידע הנקשר בה ברשת. המידע עלינו ניתן לאיתור במידיות על ידי חיפוש במנועי חיפוש דוגמת גוגל.

גוגל מציגה: כך תהפכו למנהלים טובים ב-10 צעדים

במשך כעשור, חקרה גוגל מה מאפיין מנהלים טובים במטרה ליישם את התוצאות בשדרת הניהול שלה עצמה.

Over Qualified? זו יכולה להיות הזדמנות פז עבור כל ארגון

מדובר בסוגיה מוכרת וידועה בשוק העבודה, הן מצידם של המעסיקים והן מצידם של מחפשי העבודה: אדם מגיש מועמדות לתפקיד מסוים ונדחה, משום שכישוריו גבוהים מידי, בעיני מערך הגיוס של אותה חברה.

המנהל כמאמן - שינוי הפרדיגמה הניהולית

כל מנהל מעוניין בעובדים מסורים, אחראיים ומחויבים, המשקיעים את מיטב הכישורים והיכולות הייחודיות והאיכותיות בתוך הארגון.

להקטין את מינון המסרים הכתובים

כתב: אפי לנדאו, עיתונאי כלכלי בעבר בגלובס, מאמן ומלווה מזה שמונה שנים מנהלים בכירים והנהלות.   אופי נתון לשינויים ומורכב מהרגלים חזקים יותר וחזקים פחות, וכל הרגל, כפי שהוא נרכש, ניתן גם לשינוי.

משפחת אתוסיה מתרחבת

תפקידו של מתאם הגיוס הוא בתמיכה בניהול תהליכי גיוס מול חברות בתעשיות ההייטק והביוטק; אחריות על איתור מועמדים בכלים שונים (לינקדאין, פייסבוק, פרסום משרות באתרים השונים, חבר מביא חבר וכו'), ביצוע ראיונות טלפונים, טיפול במשרות, עבודות מידענות ומתן מענה

גיוס גלובלי והעסקת עובדים מעבר לים

העובד הישראלי הממוצע מכיר את האפשרות להעסקת עובדים באופן גלובלי משתי זווית עיקריות: הוא יודע שחברות בינלאומיות רבות מחפשות עובדים מוכשרים כאן בישראל כל העת, כדי שיבואו לעבוד במשרדיהם, ומודע לכך שחברות ישראליות שולחות עובדים מקומיים מטעמן לעבודה באתרי

מיומנויות ריאיון כמיומנות ניהולית

לאחרונה ישבתי לפגישת עבודה עם סמנכ"ל משאבי אנוש וארגון באחת החברות הגדולות במשק. אתה יודע מה הבעיה של סמנכ"ל משאבי אנוש בישיבות הנהלה? שואל אותי וממשיך. כולם מבינים במשאבי אנוש!!

שחוקים - התמודדות עם לחץ ושחיקה בעבודה

תופעת השחיקה הנפשית מוכרת לכולנו. כל אחד ואחת מאיתנו חש או יחוש במהלך חייו תחושות של חוסר סיפוק, תסכול ומועקה, אם בעבודה ואם בחייו הפרטיים. בעבר, המודעות וההכרה בתופעה היו מועטים, ולא דובר עליה בגלוי.

אצלנו באתוסיה לא מחפשים עבודה, אצלנו בונים קריירה

לחברת אתוסיה המתמחה בתחום איוש משרות ופיתוח ארגוני לענפי ההייטק, הפיננסים, התעשייה והביוטכנולוגיה, דרושים יועצי גיוס וסטודנטים איכותיים ומנוסים.  קו"ח יש לשלוח ל: HR@ethosia.com   - יועץ בכיר להובלת תחום הבכירים - לחברת אתוס